Piękna i promienna cera jest oznaką zdrowia. Gdy nasza skóra jest nieskazitelna, świeża i zadbana, jesteśmy też bardziej pewni siebie. Sprawdź, jak odżywić skórę twarzy i przywrócić jej dobrą kondycję!

Twoja cera jest poszarzała i zmęczona? Pojawiają się na niej zmarszczki? A może jest sucha, podrażniona, mało elastyczna? Wpływa na to wiele czynników. Chłód, wiatr, promienie UV, zanieczyszczenia, smog – to tylko niektóre z nich. Należy do tego dodać jeszcze stres, zmęczenie, brak odpowiedniej ilości snu, niezdrową dietę i niewłaściwą pielęgnację.

Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że można temu zaradzić. Rozwiązaniem problemu jest intensywna stymulacja i odżywienie skóry. Nie musisz od razu inwestować w najdroższe kosmetyki czy zabiegi medycyny estetycznej. Znamy o wiele lepsze, tańsze, a zarazem skuteczniejsze metody na przywrócenie skórze witalności i młodości.

Dieta dla zdrowej cery

Odżywienie skóry zacznij od zmiany diety. To podstawa. Kosmetyki, których używasz, działają tylko od zewnątrz. A twoja skóra potrzebuje wsparcia również od wewnątrz. Nie będzie piękna, jeśli nie dostarczysz jej zdrowych kwasów tłuszczowych, witamin i składników mineralnych.

Witaminy dla pięknej skóry

Wśród najważniejszych witamin dla zdrowej i pięknej skóry wymienia się witaminę C, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. To właśnie ona bierze udział w syntezie kolagenu, wspomaga redukcję przebarwień i walkę z wolnymi rodnikami. Najlepszym źródłem witaminy C są świeże warzywa i owoce:

  • kiwi
  • truskawki
  • pomarańcze
  • natka pietruszki
  • papryka
  • czerwona kapusta

Witaminą dla zdrowej cery jest również witamina E. Neutralizuje wolne rodniki i tym samym opóźnia proces starzenia się skóry. Łagodzi podrażnienia i działa na skórę nawilżająco. Znajdziesz ją w orzechach laskowych, migdałach, pestkach dyni i słonecznika, a także w oleju słonecznikowym.

Bardzo pomocna jest również witamina D, która redukuje wydzielanie sebum, działa przeciwbakteryjnie i łagodzi stany zapalne. Dobrze sprawdza się w problemach z trądzikiem. Najlepszym jej źródłem są ryby: śledź, makrela, łosoś, węgorz.

Za poziom nawilżenia, poprawę kolorytu i funkcji ochronnych skóry odpowiada witamina A. Znajdziesz ją w burakach, natce pietruszki, papryce, szpinaku i suszonych morelach.

Składniki mineralne

W diecie dla zdrowej skóry bardzo ważne są także składniki mineralne: cynk, krzem, selen, miedź i siarka. Znajdziesz je w pełnoziarnistym pieczywie, pestkach dyni i słonecznika, migdałach, płatkach owsianych, orzechach laskowych, czerwonej soczewicy i kaszy jaglanej.

Ważne kwasy tłuszczowe

W codziennym menu nie może zabraknąć kwasów tłuszczowych, głównie Omega 3 i Omega 6. To właśnie one działają przeciwstarzeniowo i regulują gospodarkę lipidową naskórka. Wspomagają leczenie trądziku pospolitego i AZS. Źródłem kwasów tłuszczowych są:

  • olej z wiesiołka
  • pestki dyni
  • orzechy włoskie
  • olej słonecznikowy
  • oliwa z oliwek
  • awokado
  • sezam

Nie zapomnij o nawodnieniu! Wypijanie każdego dnia około 2 litrów wody idealnie nawilży skórę od środka. Oprócz wody możesz też postawić na świeże soki warzywne i owocowe.

Domowe sposoby na odżywienie skóry twarzy

Jak odżywić skórę twarzy domowymi sposobami? I czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Dobre efekty przyniosą systematyczne peelingi i maseczki. Te pierwsze pomogą pozbyć się martwego naskórka, zregenerują go i tym samym odświeżą skórę. Maseczki z kolei to prawdziwy zastrzyk substancji odżywczych. Dostarczą skórze niezbędnych witamin i minerałów.

Domowy peeling o działaniu odżywczym i nawilżającym przygotujesz z owocu kiwi, szklanki cukru trzcinowego i dwóch łyżeczek startej skórki z cytryny. Obierz kiwi, rozgnieć na papkę i połącz z pozostałymi składnikami. Wymieszaj i nałóż na twarz.

Wśród domowych sposobów na nawilżenie twarzy prym wiedzie maseczka z aloesu. Jeśli masz w domu tę roślinę – koniecznie wykorzystaj jej miąższ, który odżywi, nawilży i zregeneruje skórę. Jak zrobić taką maskę? Przetnij liść aloesu i wydrąż miąższ, a następnie nałóż na twarz.

Nawilżającą maseczkę przygotujesz również z awokado, dwóch łyżek płatków owsianych, dwóch łyżek naturalnego jogurtu i odrobiny miodu. Wszystkie składniki wymieszaj i zostaw na twarzy na około 10 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Kosmetyki dobrane do potrzeb skóry

Kosmetyki warto traktować jako dodatek do zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety. Aby zadziałały skutecznie, muszą być właściwie dobrane do potrzeb skóry. Zanim więc udasz się na zakupy do drogerii, ustal jaki rodzaj skóry posiadasz. Czy jest ona sucha i odwodniona, z niedoskonałościami, pierwszymi zmarszczkami, a może intensywnie się przetłuszcza?

Japoński lifting twarz

Japoński lifting twarzy – znany również jako masaż Kobido Up – to nowe, zupełnie naturalne podejście do piękna. Bez skalpela, interwencji chirurga, bólu i rekonwalescencji. Za to z dużą dawką relaksu i rozluźnienia. A efekty? Potrafią przejść najśmielsze oczekiwania!

Masaż Kobido Up to wszystko, czego potrzebuje Twoja skóra, aby odzyskać młodość, blask, elastyczność i jędrność. Cała procedura polega na tym, że wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty zastępuje się znajomością anatomii. Zamiast skalpela mamy tu dłonie profesjonalistów.

Czego możesz się spodziewać po masażu Kobido Up? Na pewno ujędrnienia i poprawy owalu twarzy. Spłycenia zmarszczek, bruzd mimicznych i innych objawów starzenia się skóry. Już po jednej sesji skóra staje się odżywiona, dotleniona i rozświetlona. Jej koloryt zostaje wyrównany. Znikają też wszystkie oznaki zmęczenia.

Kobido Up – niechirurgiczny lifting twarzy – stymuluje również metabolizm komórkowy i tym samym przyczynia się do szybszej regeneracji skóry. Co ważne, wpływa na zwiększenie produkcji elastyny oraz kolagenu. A co z opuchlizną i cieniami pod oczami? Zapomnisz o nich w momencie, kiedy poddasz się japońskiemu liftingowi twarzy!