Tak, to możliwe!

Kobido to prawdziwe ukojenie dla ciała i duszy. Czy to możliwe, by kilkadziesiąt minut masażu twarzy wywołało wyraźne odmłodzenie skóry i pobudziło tkanki i narządy do regeneracji? Oczywiście!

Nowe, młodsze odbicie w lustrze

Liftingujący masaż twarzy Kobido stał się prawdziwą konkurencją dla inwazyjnych metod odmładzania skóry. Jego celem jest pobudzenie komórek naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji, co sprawia, że efekty wyglądają naturalnie. Kobido stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które poprawiają napięcie skóry i zapewniają jej powrót do młodzieńczego wyglądu.

Co ze zmarszczkami? Zmienna intensywność masażu i zastosowanie kilku technik jednocześnie zmniejsza widoczność bruzd i zmarszczek mimicznych. Płynne ruchy dłoni specjalistów tego rytuału docierają do głębiej położonych mięśni twarzy, udoskonalając jej owal.

Po takim zabiegu opadające policzki i powieki będą dostrzegalnie uniesione. Pobudzenie limfy do prawidłowego krążenia zniweluje obrzęki i opuchliznę pod oczami oraz polepszy koloryt skóry.

Korzyści dla całego organizmu

Za Kobido przemawiają też jego prozdrowotne właściwości. Każda z technik zawartych w tym rytuale korzystnie wpływa na cały organizm człowieka. Ważną częścią masażu jest drenaż limfatyczny. Usprawnia przepływ limfy i wzmacnia odpowiedź immunologiczną na infekcje. Jednym z końcowych etapów liftingu Kobido jest akupresura, czyli uciskanie konkretnych punktów twarzy. Efektem jest pobudzenie do pracy i regeneracji poszczególnych organów wewnętrznych. 

Nie ma jednak wątpliwości, że najprzyjemniejszym skutkiem jest relaks i rozluźnienie mięśni twarzy, barków i klatki piersiowej. Pacjenci noszący wszelkiego rodzaju aparaty ortodontyczne poczują wyraźne rozluźnienie żuchwy, masaż zmniejsza też problem bruksizmu. Mimowolne zaciskanie mięśni szczęki będące odreagowaniem na codzienny stres widocznie utraci na sile. Pacjenci zgłaszają również zmniejszenie bólów głowy oraz łagodniejszy przebieg uporczywych migren.

Kobido to nie tylko odmładzający masaż twarzy i intensywna stymulacja i odżywienie skóry. To cały rytuał prowadzący do poprawy wyglądu, samopoczucia i zdrowia.