Nazwa masażu pochodzi od łacińskich słów trans – przez i buccalis – policzki. Technika tego masażu polega na ugniataniu tkanek twarzy od strony jamy ustnej oraz zewnętrznej części policzków. Skuteczność zabiegu jest tak duża, że z masażu transbukalnego korzystają nie tylko gwiazdy filmowe chcące poprawić swoją urodę, ale także osoby po wypadkach, wylewach czy udarach.

Rezultaty masażu transbukalnego

Terapia odmładzania i przywracania optymalnego napięcia mięśni twarzy zrodziła się we Francji, przeszło 20 lat temu i natychmiast poruszyła lekarzy oraz rehabilitantów stomatologicznych.

Masaż miał rozładować napięcia mięśni, pomagać przy przykurczach, szczękościsku i niedowładach, przywracać elastyczność głęboko położonych struktur. Poprzez odpowiednie uciskanie i masowanie policzków od wewnątrz i z zewnątrz przywraca młodzieńczy owal twarzy. Mięśnie głębokie w strefie policzków, nosa i warg stają się elastyczniejsze, a zmarszczki znacząco się spłycają. Optycznie powiększa się oko, a powieki się unoszą. Zmniejsza się także widoczność drugiego podbródka, kąciki ust i policzki unoszą się, więc twarz wygląda młodziej i przyjaźniej.

W wyniku ugniatania skóra jest lepiej dotleniona i lekko się różowi, a twarz staje się jędrniejsza, skóra nabiera młodzieńczej elastyczności. Poprawia się też technika operowania językiem, a tym samym dykcja, dlatego z masażu transbukalnego chętnie korzystają artyści przed występami.

Ponieważ po zabiegu wyraźnie można poczuć rozluźnienie napięć, zmniejsza się także częstotliwość występowania bólów migrenowych.

Wskazania do masażu transbukalnego

Masaż transbukalny wykorzystywany jest w medycynie i kosmetologii. Wskazaniami do zabiegu są zmarszczki mimiczne, neurologiczne objawy zwiększonego napięcia mięśni twarzy, a nawet paraliż mięśni twarzy po porażeniu lub udarze mózgu.

Masowanie poprawia komfort życia po wypadkach, w wyniku których na twarzy pozostały blizny. Na zabiegi zgłaszają się osoby, które podczas jedzenia i mówienia odczuwają skurcze, napięcia, mrowienie albo podczas snu zaciskają zęby.