Młodszy wygląd bez skalpela, bólu i długiej rekonwalescencji? To możliwe. Poznaj taping twarzy – nieinwazyjny zabieg dający niesamowite efekty!

Taping to zabieg o wszechstronnym działaniu. Świetnie sobie radzi ze zmarszczkami i różnego rodzaju obrzękami, zwłaszcza tymi spowodowanymi zastojem limfy. Jest remedium na opadające kąciki ust, likwiduje napięcia mięśniowe i skutecznie podnosi owal twarzy.

Choć ma szerokie zastosowanie, większość osób decyduje się na niego ze względu na działanie odmładzające. Taping jest również stosowany przez terapeutów pracujących w Studiu Terapii Manualnych Twarzy Pan Kobido. Sprawdź, dlaczego warto się na niego zdecydować i jakich efektów możesz się spodziewać tuż po!

Czym jest taping twarzy?

Znamy kolorowe taśmy na ciele, ale żeby naklejać je na twarz? A jednak! Zabieg ten zrewolucjonizował rynek estetyczny i podbił Instagram. Wiele kobiet traktuje go jako zabieg bankietowy – do usuwania obrzęków i wygładzania zmarszczek. Warto więc wiedzieć, z czym dokładnie mamy do czynienia.

Mówiąc prosto i przejrzyście – taping to oklejanie taśmami. Do niedawna były one wykorzystywane wyłącznie przez fizjoterapeutów w celach rehabilitacyjnych. Dziś ich zastosowanie jest bardziej uniwersalne i wszechstronne.

W zależności od metodyki oklejania, taśmy wywołują konkretny efekt, na przykład podnoszą owal twarzy lub zmniejszają opuchliznę. Po naklejeniu na skórę po prostu ją unoszą. Dzięki temu płyny ustrojowe o wiele sprawniej płyną i tym samym skuteczniej odżywiają tkanki.

Ponadto, zaaplikowane w odpowiedni sposób, oddziałują na powięź oraz mięśnie i dzięki temu przyczyniają się do spłycenia zmarszczek. A w przypadku tych niewielkich, mogą je całkowicie wyeliminować.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że plastry do kinesiotapingu same w sobie nie zdziałają cudów. Ich zadaniem jest uzupełnienie, a przede wszystkim wzmocnienie i podtrzymanie efektów przeprowadzonej wcześniej terapii, tudzież masażu, na przykład Kobido Up.

Przeczytaj także: Kinesiotaping twarzy: poprawa kondycji skóry i redukcja zmarszczek

Czego możesz się spodziewać?

O ile kinesiotaping stosowany przez fizjoterapeutów ma niwelować różnego rodzaju ból, o tyle taping estetyczny ma przede wszystkim poprawiać wygląd twarzy i szyi. Idealnie sprawdza się w zastojach limfatycznych – dla usprawnienia drenażu.

Skóra po zdjęciu taśm jest wyraźnie wygładzona i napięta. Wszelkie bruzdy i zmarszczki są zmniejszone. Regularne stosowanie terapii manualnych (na przykład masażu Kobido Up) w parze z taśmowaniem zapewnia niesamowite rezultaty.

W zależności od sposobu oklejania taśmami można uzyskać:

  • poprawę krążenia krwi i limfy;
  • poprawę owalu twarzy;
  • zmniejszenie drugiego podbródka;
  • redukcję zmarszczek;
  • pozbycie się obrzęków;
  • zniwelowanie opuchlizny – również tej pochodzącej od zęba;
  • złagodzenie napięć mięśniowych;
  • poprawę elastyczności i jędrności skóry;
  • zrelaksowanie i pozbycie się napięć wynikających ze stresu i negatywnych emocji;
  • odżywienie i dotlenienie tkanek.

Uwaga! Taping jest też doskonałym uzupełnieniem terapii po porażeniu nerwu twarzowego. Oklejanie taśmami wspomaga funkcję mięśni mimicznych, które przez to, że są mniej ruchome, determinują asymetrię.

Dla kogo oklejanie taśmami?

Przede wszystkim dla osób, które chcą pozbyć się oznak upływającego czasu i poprawić swój wygląd – zniwelować zmarszczki, zlikwidować drugi podbródek, ujędrnić skórę. Polecamy go również osobom, które borykają się z obrzękami, zwłaszcza w okolicach oczu, oraz zastojami limfy.

Taping – przeciwwskazania

Choć kinesiotaping jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich wymienia się stany zapalne, infekcje i podrażnienie skórne, zakrzepicę żył, a także świeże rany i blizny.

Taping nie jest również wskazany przy bardzo cienkiej i wrażliwej skórze, otwartych ranach, grzybicy czy alergiach kontaktowych na klej.

Naklejanie taśm

Plastry do kinesiotapingu można naklejać na czoło (świetnie sprawdzą się w redukcji lwiej zmarszczki), okolice oczu, policzki, okolice nosa i ust, a także podbródek. Można je nakleić zarówno na wybrane partie, jak i okleić nimi całą twarz.

Skuteczność ich działania gwarantuje prawidłowa aplikacja. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z taśmami, oddaj się w ręce profesjonalistów. Nieodpowiednie zastosowanie taśm może skutkować nie tylko nieprzyjemnymi podrażnieniami, ale przede wszystkim efektami odwrotnymi do oczekiwanych!

Plastry kinesiotaping połączone z masażem Kobido Up to świetny sposób na odmłodzenie twarzy i przywrócenie jej jędrności. Nasi specjaliści doskonale wiedzą co i jak robić, aby efekty były zadowalające. Pozwól, że zadbamy o Ciebie i przywrócimy Ci młodzieńczy wygląd. Odwiedź nas w Studiu Terapii Manualnych Twarzy Pan Kobido w Warszawie.