Bezinwazyjne metody redukcji zmarszczek stają się coraz bardziej popularne. I choć medycyna estetyczna wciąż zaskakuje nas nowymi technikami odmładzania, konsumenci chętniej zaczynają sięgać po nieinwazyjne metody, które przynoszą pożądany, naturalny efekt, a dodatkowo są przyjaźniejsze dla portfela. Jednym z takich zabiegów jest kinesiotaping twarzy.
Kinesiotaping twarzy to pojęcie, które słyszy się coraz częściej. Co się za nim kryje? Komu zaleca się tego typu zabiegi i co sądzą na ich temat konsumenci? Zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.
Taping twarzy – co to za zabieg
Taping to zabieg, który początkowo wykorzystywany był wyłącznie przez fizjoterapeutów. Dziś jednak zastosowanie taśm jest bardziej wszechstronne i służy między innymi do redukcji zmarszczek.
Na czym dokładnie polega taping w gabinecie kosmetycznym? Pisząc w dużym uproszczeniu, chodzi o oklejanie twarzy specjalnymi, kolorowymi taśmami. Efektem będzie nie tylko odmłodzony wygląd, lecz także redukcja obrzęków, poprawa owalu czy głęboki relaks.
Warto jednak mieć na względzie fakt, że sam zabieg kinesiotapingu nie przyniesie pożądanych rezultatów. Aby maksymalnie z niego skorzystać, trzeba wcześniej zdecydować się na terapię manualną czy też masaż twarzy – na przykład Kobido Up.
Kto powinien zdecydować się na taping twarzy? Każdy, kto ma ochotę na chwilę relaksu, zniwelowanie bruzd i odświeżenie wyglądu. Pamiętaj jednak, że z zabiegu nie powinny korzystać osoby cierpiące na infekcje i stany zapalne.
Przeciwskazaniem do wykonania tego zabiegu będą również świeże rany i blizny, podrażnienia na skórze, grzybica, niektóre alergie czy zakrzepica. Specjaliści uważają też, że taping twarzy nie jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów z bardzo cienką i wrażliwą skórą.
Taping twarzy – zalety zabiegu
Wspomnieliśmy, że zaletą tapingu twarzy jest redukcja zmarszczek oraz poprawa owalu. Niemniej na liście plusów znajduje się znacznie więcej punktów. Na jakie efekty można się więc nastawić, wybierając oklejanie specjalnymi taśmami? Taping twarzy to także poprawa wyglądu samej skóry (cera jest wygładzona i napięta) oraz szyi. Oczywiście warto wspomnieć też o działaniu drenażowym, które z kolei pomaga pozbyć się opuchnięć czy zasinień.
Dodajmy, że regularne korzystanie z tapingu twarzy w połączeniu z masażem Kobido Up może również zapewnić zmniejszenie drugiego podbródka, poprawę krążenia, zniwelowanie napięcia i bóli mięśniowych, które powstają np. na skutek stresu. Po zabiegu cera stanie się też bardziej dotleniona, a więc pełna blasku, a skóra napięta.
Taping twarzy opinie
Czy taping twarzy naprawdę jest skuteczny? Zdecydowanie tak. Zresztą mogą o tym świadczyć nie tylko liczne, pozytywne komentarze w social mediach, lecz także nieprzerwanie rosnąca popularność takich zabiegów. Jeśli więc wciąż się wahasz, o zaletach estetycznego oklejania czym prędzej przekonaj się na własnej skórze!
Kinesiotaping twarzy – kurs
Na taping twarzy można zapisać się do Studia Terapii Manualnych Twarzy Pan Kobido w Warszawie. Można jednak również wybrać się na kurs estetycznego oklejania twarzy, który serwuje Akademia Pana Kobido.
Szkolenie Kinesio Body Up to propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z estetycznym oklejaniem taśmami. Podczas tego kursu czeka Cię intensywny dzień, gdzie teoria będzie przeplatać się z praktyką.
Specjaliści przedstawią Ci tajemnice tapingu twarzy, w tym między innymi techniki jego wykonywania czy metody podtrzymywania efektów uzyskanych podczas terapii manualnych. Poza tym dowiesz się, jakie są wskazania i przeciwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegu.
Ile kosztuje taki kurs? Udział w zajęciach wynosi 1200 zł lub 1000 dla absolwentów naszych szkoleń (obowiązuje wpłata zaliczki w wysokości 400 zł. Suma ta jest gwarancją rezerwacji jednego z 12-stu miejsc na warsztatach). Gdzie organizowany jest kurs kinesiotapingu twarzy? Listę miast i terminów znajdziesz w dedykowanej zakładce na stronie pankobido.pl.