Utrata jędrności, wiotkość i zmarszczki to częste problemy, które dotykają nie tylko skóry twarzy, ale również szyi i dekoltu. Czy da się zniwelować je masażem?

Luźna skóra i zmarszczki nie tylko na twarzy

Codzienna pielęgnacja skupiona jest na twarzy. Odżywcze kremy, nawilżające sera, czy mgiełki – z reklam szybko dowiemy się, że dzięki nim pozbędziemy się „chomików”, „kurzych łapek” i innych zmarszczek.

Często zapominamy jednak, że to właśnie na szyi zmarszczki pojawiają się często jako pierwsze! Potocznie nazywane naszyjnikiem Wenus, poziome bruzdy na szyi to efekt naturalnych procesów starzenia się skóry, jednak możemy niechcący przyspieszyć je nieprawidłową pielęgnacją oraz codziennymi, szkodliwymi nawykami.

Zobacz także: Proces starzenie się skóry

Brak odpowiedniego nawilżania, podrażnianie szalikami i apaszkami, brak ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem powinniśmy stosować nie tylko na plażę!) to tylko kilka z grzeszków, które popełniamy na co dzień.

Tymczasem, tak samo jak skóra na twarzy, również ta na szyi i dekolcie traci jędrność i sprężystość z wiekiem. Ubywa w niej kwasu hialuronowego, który daje objętość, a także zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, które stanowią dla niej „stelaż”.

Nie pomaga również wielogodzinne wpatrywanie się w ekrany smartfonów – samo „noszenie” głowy nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza kiedy musimy utrzymywać ją w nienaturalnych, pochylonych pozycjach.

Jak odmłodzić szyję i dekolt?

Zadbać o skórę szyi i dekoltu można na kilka sposobów. Warto pamiętać o tych obszarach podczas codziennej pielęgnacji – i nie, nie mamy tu na myśli dokupywania dodatkowych kosmetyków, wystarczy rozszerzyć obszar aplikacji ulubionego kremu i serum. Pomocne będzie też przyjrzenie się swoim codziennym nawykom i zadbanie o prawidłową postawę ciała.

Kolejny krok to masaż Kobido Up. Tak – profesjonalny masaż twarzy obejmuje również kark, szyję i dekolt!

Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu

W Akademii Pan Kobido myślimy o ciele jako o całości – wygląd oraz kondycja skóry szyi czy dekoltu nierozerwalnie wiążą się z funkcjonowaniem mięśni twarzy – i na odwrót.

Japoński masaż twarzy przyniesie wiele korzyści dla wyglądu szyi i dekoltu:

  • rozluźni napięte mięśnie, co przekłada się na zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych,
  • poprawi krążenie krwi – pomoże w łagodzeniu obrzęków, pobudzi skórę do regeneracji,
  • ułatwi odprowadzanie chłonki – drenaż limfatyczny pomoże w zniwelowaniu opuchlizny,
  • zwiększy elastyczność skóry – poprzez pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny,
  • wpłynie na jakość snu – co bezpośrednio przekłada się na zdrowszy wygląd skóry.

Nasz autorski rytuał Kobido Up nazywany jest zresztą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. W czasie masażu wykorzystywanych jest wiele technik o różnej intensywności, dzięki czemu terapeuta może stymulować głębokie warstwy skóry, mięśni i układu nerwowego.

W efekcie po zabiegu dochodzi do wzrostu przepływu energii, redukcji napięcia mięśniowego oraz lepszego dotlenienia i odżywienia skóry, co owocuje młodszym i bardziej promiennym wyglądem. Drobne zmarszczki i bruzdy zostają wygładzone, a skóra szyi i dekoltu jest wyraźnie ujędrniona i lekko podniesiona.

Sekretem skuteczności intensywnego masażu twarzy Kobido Up są skrupulatnie przemyślane etapy. Pierwszy z nich, wyjątkowo intensywny, skupia się na zredukowaniu napięć mięśniowych – już na tym etapie obserwujemy zniwelowanie drobnych zmarszczek mimicznych.

Następnie terapeuta przechodzi do rozluźniania mięśni, które są spięte w wyniku nagromadzenia emocji. Kolejny etap to drenaż limfatyczny, a następnie autorski masaż interbukalny, który wykonywany jest wewnątrz jamy ustnej. Dopiero na tak przygotowanej skórze odbywa się część liftingująco-modelująca, zakończona akupresurą i schłodzeniem kulami solnymi rozgrzanej masażem tkanki.

Przy zaawansowanych objawach starzenia się skóry szyi i dekoltu, a także dla profilaktyki zmarszczek i utraty jędrności, zaleca się dodatkowo wykonanie kinezjotapingu, czyli oklejania skóry taśmami. Pozwoli to na utrwalenie efektów zabiegu.