Niweluje napięcie mięśni, poprawia kondycję skóry i wyraźnie odmładza twarz. Wygładza bruzdy i zmarszczki. Likwiduje worki pod oczami. A do tego wszystkiego rozluźnia i odpręża. Poznaj Kobido Up – japoński lifting twarzy bez skalpela! Japoński lifting twarzy – masaż Kobido Up – to prawdziwa rewolucja w zakresie odmładzania skóry i naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. To Twoja tajna broń w walce ze zmarszczkami, również mimicznymi, a także bruzdami, na przykład bruzdami marionetki. W przeciwieństwie do innych metod masażu, nie działa tylko na powierzchni twarzy, ale również na głębszych warstwach skóry i mięśni. W przeciwieństwie do medycyny estetycznej – jest bezpieczny i nieinwazyjny. Co za tym idzie, nie sprawia bólu, nie pozostawia blizn i nie wymaga rekonwalescencji.

Kobido Up – tajna broń w walce ze zmarszczkami, ale nie tylko

Japoński masaż twarzy, jak sama nazwa na to wskazuje, powstał w Japonii, dokładnie w XV wieku i był odpowiedzią na potrzeby cesarzowej. O niczym innym nie marzyła tak bardzo, jak o zachowaniu młodości i piękna. Przez długi czas masaż był dostępny wyłącznie dla wybranych, koronowanych głów lub szlachetnie urodzonych. Dziś może z niego korzystać praktycznie każdy. Kobido Up to intensywny, manualny masaż, działający na głębokie struktury twarzy. Dzięki niemu skóra zostaje odświeżona, staje się mocniejsza, bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Bruzdy i zmarszczki zostają wygładzone. Okolice oczu odzyskują dawny blask. Owal twarzy zostaje wymodelowany. Ale japoński masaż twarzy to coś więcej niż tylko działanie wizualne. Czy wiesz, że Kobido Up przynosi relaks i ukojenie? Może być również pomocny w zwalczaniu bólów głowy oraz migreny. Wiele osób korzysta z niego po to, aby pozbyć się obrzęków. O innych zaletach Kobido Up napiszemy w dalszej części artykułu.

Na czym polega Kobido Up?

Masaż obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Tak naprawdę jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy. Te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego. Cały zabieg składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się od intensywnego masażu tkanek głębokich, którego celem jest zniwelowanie napięć mięśniowych, co pozwala wygładzić drobne zmarszczki. Następnie przechodzi się do masażu relaksacyjnego, po którym z kolei można przejść do drenażu limfatycznego i masażu liftingującego. Całość kończy się akupresurą. Uciskanie odpowiednich punktów ma usprawnić usuwanie nie tylko toksyn, ale również ubocznych produktów przemiany materii. Japoński masaż twarzy Kobido Up uaktywnia nerwy twarzy i tym samym powoduje zwiększenie przepływu Qi (energii) na twarzy. To z kolei zapewnia naturalny efekt liftingu. Kobido Up jest masażem w pełni bezpiecznym i bezinwazyjnym.

Czego możesz się spodziewać?

Japoński lifting twarzy pobudza krążenie, co przekłada się na poprawę kolorytu skóry. Poprawia również przepływ limfy i tym samym zmniejsza opuchliznę twarzy oraz cienie i obrzęki pod oczami. Ponadto zmniejsza sztywność mięśni twarzy i unosi skórę. W efekcie tego staje się ona bardziej napięta, jędrna i elastyczna. Dzięki głębokiej pracy na strukturach mięśni, Kobido Up pomaga odzyskać młody wygląd. A dzięki temu, że oczyszcza skórę z toksyn sprawia, że prezentuje się ona świeżo i promiennie. Ponadto masaż Kobido Up:
 • niweluje zmarszczki mimiczne,
 • zmniejsza oznaki i opóźnia starzenie się skóry,
 • poprawia metabolizm komórkowy i regeneruje skórę,
 • usuwa nieprzyjemne napięcie z okolic twarzy i szyi,
 • przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny.
Warto w tym miejscu dodać, że Kobido Up nie tylko działa jak naturalny lifting twarzy, ale także niesie za sobą korzyści zdrowotne. Pozwala zwalczyć stres i niweluje negatywne skutki przewlekłego napięcia nerwowego. Łagodzi bóle głowy i zmniejsza objawy bruksizmu. Usuwa obrzęki, reguluje bilans energetyczny ciała, a także zapewnia relaks i głębokie odprężenie. Masaż Kobido Up polecamy osobom, które zauważają u siebie oznaki starzenia się skóry i chcą wizualnie odmłodzić twarz. Wówczas świetnie sprawdzi się jako eliksir młodości. Ale polecamy go również tym, którzy szukają skutecznej profilaktyki przeciwstarzeniowej – również osobom młodym!

Kobido Up – dla każdego?

Praktycznie tak. Wśród przeciwwskazań do wykonania masażu wymienia się:
 • ostre stany zapalne skóry,
 • gorączkę,
 • świeże rany i otarcia skóry,
 • ostre postaci trądziku,
 • stany po ekstrakcji zęba,
 • ciążę.