Czy da się odmłodzić skórę bez skomplikowanych procedur kosmetycznych? Tak! Na tym właśnie polega fenomen masażu liftingującego. W tym artykule wytłumaczymy Ci, jak starożytna technika terapeutyczna stała się popularnym sposobem na poprawę kondycji i wyglądu skóry. Gotowa? Zaczynamy więc naszą podróż po świecie naturalnego piękna!

Masaż twarzy na zmarszczki?

Zmarszczki i utrata jędrności skóry są nieodłącznym elementem starzenia. Co ciekawe, proces ten zaczyna się już w okolicach 25 roku życia. To właśnie wtedy, w skórze zaczyna drastycznie zmniejszać się ilość kwasu hialuronowego, osłabiają się podporowe właściwości kolagenu i elastyny, a także siła mięśni. Chcąc go zatrzymać, każdego dnia wybieramy spośród tysięcy kremów, ser, a także coraz częściej sięgamy po inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. A gdyby tak zadziałać u źródła? Takim sposobem jest właśnie liftingujący masaż twarzy, którego skuteczność pozwoliła mu nawet na zdobycie miana „liftingu bez skalpela”. Jak to możliwe, że zabieg mający na celu relaksację, może wyraźnie wpłynąć na wygląd twarzy? To zasługa specjalnie opracowanych chwytów, które mają na celu uwolnienie napięć w głębokich tkankach, usprawnienie przepływ limfy, a także stymulację komórek skóry do autoregeneracji. Prawdziwymi mistrzami tej sztuki byli terapeuci medycyny wschodniej, zwłaszcza z Japonii. Jeden z najbardziej efektywnych masaży liftingujących powstał właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japoński lifting twarzy w zarysie

Japoński lifting twarzy ma swoje źródło w tradycyjnym masażu “Kobido”. Historia tej metody sięga VII wieku, kiedy to w Japonii powstał charakterystyczny system pielęgnacji i leczenia ciała. Samo słowo “Kobido” oznacza “starożytną drogę piękna”. To właśnie ten masaż był przez wieki sekretem młodego wyglądu cesarzy i ich rodzin. Oryginalna technika Kobido łączy tradycyjną japońską medycynę manualną z medycyną chińską i indyjską. Praktyka ta zaczęła zanikać w XV wieku, jednak w XIX wieku, Dr. Shogo Mochizuki, 26. pokolenie w rodzie Mochizuki – tradycyjnych japońskich terapeutów manualnych – rozpoczął jej odradzanie. Mochizuki przekazał zaś wiedzę swojemu synowi, który jest obecnie jednym z najważniejszych propagatorów metody na świecie. Japoński lifting twarzy jest unikalną techniką masażu, która łączy w sobie intensywne chwyty skupiające się na skórze, mięśniach, tkance łącznej z akupresurą i drenażem limfatycznym. Wszystko to ma na celu poprawę krążenia, detoksykację skóry, odżywienie jej komórek, a także poprawę elastyczności mięśni twarzy. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta, jędrna i promienna.

Odmładzający masaż twarzy dla ciebie

Czerpiąc z tradycyjnych technik japońskich, Witold Pyrkosz, założyciel Akademii Pan Kobido, stworzył autorski rytuał „Kobido Up”. Masaż Kobido Up jest procesem wieloetapowym, w którym każda część jest skrupulatnie przemyślana tak, aby osiągnąć spektakularne efekty już po pierwszej sesji. Na zabieg składają się elementy, takie jak:
  • usuwanie napięć w mięśniach mimicznych,
  • rozluźnianie mięśni głowy i karku,
  • intensywny drenaż limfatyczny, który wspomaga odprowadzenie chłonki,
  • autorski masaż interbukalny (wewnątrzszczękowy, odmiana masażu transbukalnego), ukierunkowany na rozluźnienie szczęki i mięśni policzków,
  • lifting i modelowanie skóry twarzy,
  • akupresura,
  • rewitalizujący, chłodzący masaż kulami solnymi, który przeciwdziała nadmiernemu rozgrzaniu tkanek.
  • podtrzymujący efekty zabiegu taping twarzy – na życzenie klientki.
Co ważne, aby masaż liftingujący mógł zachować swoje przeciwzmarszczkowe i liftingujące właściwości, musi być wykonany w sposób specyficzny. Proste, relaksujące pieszczoty mogą poprawić krążenie krwi i wspomóc drenaż limfatyczny, ale prawdziwy, efektywny masaż liftingujący twarzy wymaga intensywnych, głębokich ruchów, które czasami mogą wywołać niewielki dyskomfort. Każda część rytuału jest jednak wykonywana z dbałością i spokojem. Już zaraz po zabiegu, drobne zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne, a owal twarzy wyraźnie podniesiony. Dla uzyskania najlepszych efektów, zabiegowi Kobido Up warto poddawać się regularnie, zgodnie z zaleceniami terapeuty.